Myślę, że każdy lubi dostać coś nietypowego, poniżej przedstawiam kilka oryginalnych pomysłów.

1. Dla entuzjastów fotografii świetnym prezentem może być kubek do złudzenia przypominający obiektyw fotograficzny, są również dostępne termosy. Nietypowe kubki są dostępne na allegro.2. Dla pań  i panów lubiących oryginalne ozdoby poniżej przedstawiam stylizowaną na fotograficzne drobiazgi biżuterię.

Broszka

bransoletka

bransoletka

Powyższa biżuteria dostępna tutaj

gumowa bransoletka, pierścień nastawy

gumowa bransoletka, pierścień nastawy

gumowa bransoletka, pierścień nastawy

zestaw gumowych bransoletek

Cała gama gumowych bransoletek dostępna tutaj

Orginalnym dodatkiem dla panów mogą być spinki do mankietów dostępne na amazonie

spinki do mankietów

spinki do mankietów

A tutaj można się zaopatrzyć w kolczyki

kolczyki z części aparatu fotograficznego

kolczyki z części aparatu fotograficznego

kolczyki z części aparatu fotograficznego

3. Osoby, które lubią dobre kino polecam DVD,  SE-MA-FOR Dla Dorosłych.

Na płycie znajdziecie ponad 130 minut najlepszych produkcji Se-Ma-Fora. Jest to istna gratka dla wielbicieli dobrego niszowego kina, no po prostu nie może tej pozycji zabraknąć na półce. Na DVD znalazły się zwycięskie filmy międzynarodowych konkursów i festiwali animacji.
W zbiorze znajduje się najnowsza animacja Marka Skrobeckiego „Danny boy”, „Ichthys” (+ wersja robocza), „Caracas”, „Powrót”, „Zgrzyt”, „Miasto płynie” i  „Zuzanna” oraz kultowy już teledysk Balbiny Bruszewskiej do utworu łódzkiego rapera O.S.T.R.
Se-Ma-For wydał również DVD dla dzieci.

Poniżej trailery animacji znajdujących się na DVD:


Danny Boy – jest opowieścią o ułomności ludzkiej, którą eufemistycznie możemy nazwać „utratą głowy”. Ktoś, o kim mówimy w przenośni, że „stracił głowę” jest człowiekiem, który nie bardzo wie co robi. W tym opowiadaniu głowę stracili już prawie wszyscy, oprócz jednego, jedynego – jest nim tytułowy Danny Boy, który jako odmieniec czuje się w bezgłowym społeczeństwie mocno wyalienowany. Film porusza problem samotności jednostki i stawia pytanie, czy w imię społecznego dostosowania należy równać w dół.


Zuzanna – jest obserwacją pewnej znajomości osadzonej w realiach współczesnego miasta. Ani znajomość ani miasto nie są zwyczajne. Film opowiada historię Anny i Igora, dwojga młodych ludzi, którzy przypadkowo spotykają się na dworcu. Niestety na drodze do ich szczęścia stanie Zuzanna, ideał kobiety stworzony przez Igora. Czy Annie uda się pokonać drzemiącą w niej Zuzannę, czy też stanie się femme fatale.


teledysk O.S.T.R. – Jak nie Ty, to kto?


Zgrzyt – opowiada o dziewczynie, która odkrywa, że prawdziwe piękno tkwi w niej samej i nie musi go szukać na zewnątrz. Bohaterka wierzy w świat zupełnie odmienny od jej świata. W chwili gdy okazuje się że ów inny świat istniał jedynie w jej głowie odkrywa, że wszystko co najwspanialsze nosi już w sobie. Film łączy zdjęcia aktorskie i animację poklatkową.


Powrót - opowiada historię kanciastego Astronauty ,który po latach spędzonych w przestrzeni kosmicznej, powraca na „ziemię”. Wiele rzeczy bezpowrotnie zmieniło swój KSZTAŁT. A jednak nie wszystko! Trochę PRZEWROTNIE o tym co się nie zmienia w czasie i przestrzeni.


Ichthys - To niekonwencjonalnie opowiedziana, metaforyczna, filmowa przypowieść o wytrwałości oczekiwania, nadziei i spełnieniu. Bohaterem filmu jest mężczyzna w sile wieku. Zjawia się w restauracji, której wnętrze przypomina budowlę sakralną. Jest tam jedynym klientem. Wita go kelner o twarzy cherubina, który przyjmuje zamówienie po czym wychodzi. Klient oczekuje na jego powrót. Czas mija, pokrywając wszystko patyną starości. Kiedy wreszcie ciągle młody kelner zjawia się z zamówionym daniem, klient sprawia wrażenie martwego…


Miasto płynie – to animowany film muzyczno-dokumentalny o tematyce społeczno – politycznej. W zabawny sposób ukazuje obraz współczesnej Polski i Miasta Łodzi widziany oczami dziecka, kompozytora-samouka, sprzedawcy sklepowego i wielu innych napotkanych postaci. To podróż przez łódzkie zakamarki i zakamarki ludzkich serc. Film wielowątkowy, bardzo różnorodny, obfituje w zmiany akcji, konwencji plastycznych oraz śmieszne piosenki.

Zapraszam również na stronę Se-Ma-Fora gdzie można śledzić aktualne  produkcje.

4. Ostatnia na dzisiaj propozycja nietypowego prezentu to zabawne doniczki.

Pomysłodawcą zabawnych doniczek z podobiznami jest agencja reklamowa GOOD.KZ

Lubisz ten wpis? Podziel się:
 • Digg
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Add to favorites
 • FriendFeed
 • LinkedIn
 • MySpace
 • PDF
 • RSS
 • Twitter
 • Wykop
 • Yahoo! Bookmarks